Pumpa na potěrové betony -   PRONÁJEM             
MIXOKRET Brinkmann Estrich Boy DC 260/45B
        

  • Umožňuje namíchání vlastního betonového potěru v míchacím bubnu stroje
  • Čerpá betonový potěr dovežený přímo z betonárny
  • Výtlak až 60m
  • Výkon čerpání - až 4 m3 za hodinu, max. tlak 6 bar. 
  • Čerpá po dávkách objemu nádoby 240l.
  • Čerpá potěry mokré, zavlhlé, tuhé až plastické, pojivo je možné použít cement nebo anhydrit. Dále čerpá např. sypké materiály.
  • Nelze čerpat kamenivo z lomu, nečerpá konstrukční a lité betony
  • Lze použít do směsy polypropylenová vlákna
  • PO ZAŠKOLENÍ ZÁKAZNÍKA PRONAJÍMÁME I BEZ OBSLUHY STROJE

Čerpání potěru pomocí stroje         Brinkmann DC 260/45

Betonový potěr do stroje zásobujeme: 

1) z přistaveného mixu

2) plníme ručně zavhlým potěrem dovezeným z betonárny - možnost domíchání vody je možné

3) plníme ručně štěrkopískem, cementem a vodou, stroj potěr sám namíchá - DOPORUČENÁ VARIANTA. Zákazník tak není časově závislý na zpracování dovezeného potěru z betonárny. 

V míchacím bubnu stroje se směs smíchá pomocí lopatek s protiběžným chodem. Jakmile je směs namíchaná (podobně jako v normální míchačce na beton), tlaková nádoba se uzavře, natlakuje a směs již pumpuje v hadicích na místo určení. 

Po skončení čerpání je třeba stroj a hadice pod tlakem vody vyčistit. Proto je potřebný přístup vody a místo kde je možné zbytky směsi vypláchnout.


Realizace základů rodinného domu svépomocí

Založit si svůj vlastní dům svépomocí se rozhodl zákazník z Háje u Duchcova. Využil k tomu náš stroj Brinkmann DC 260/45. Je nám sympatické s jakým elánem a dobrou náladou se dílo zdařilo.

Navezený písek a cement ve stroji namíchal, již hotový potěr byl dopraven dopravními tlakovými hadicemi do připraveného vyhrabaného základového pasu. 

Jen to, že majitel přidal pevně ruku k dílu, celková finanční úspora byla okolo 30 000 Kč.Čerpání potěru do 4. patra domu v centru města

Zde zákazník realizoval rekonstrukci podlah domu v centru města. Nebylo možné zastavit provoz v ulici, proto jsme zvolili řešení míchat potěr svépomocí strojem Brinkmann přímo v průjezdu domu, kam zavážel písek multikárou.

Výroba potěru a čerpání proběhla hladce. Využili jsme 60 metrů hadic, které jsme protáhly výtahovou šachtou a poschodím až do 4. patra. Namíchání potěru a doprava jedné dávky (40 lopat pískoštěrku, 50kg cementu, 20l vody trvala cca 4:30 min.


Čerpání potěru do pátého patra domu 

Na videu níže zákazník realizoval rekonstrukci podlah 5-ti patrového domu. Potěr jsme čerpali přímo z přistaveného mixu, zákazník nevyužil možnost míchat potěr přímo strojem Brinkmann DC260/45B. 

Čerpání jedné dávky (na videu bílý buben - objem 240litrů) trval do pátého patra cca 2:30 min. Použili jsme 40 metrů hadic, které jsme vedli venkem přímo do okna pro dopravení potěru do horních pater. Na videu čerpáme do přízemí přes vchod domu.


Čerpání potěru na terasu v důchodovém domě

Zákazník realizoval rekonstrukci podlahy střešní terasy. V areálu nebyl prostor skladovat materiál pro míchání potěru, přistavení mixu nebylo vhodné z časových prodlev i objemově.

Zákazník zvolil zavlhlý potěr dovezený z betonárky nákladním vozem s kontejnerovou nástavbou. Dělníci zásobovali stroj Brinkmann dovezeným potěrem, který jsme čerpali 40 metrů dopravními hadicemi. Jedna dopravní dávka (cca 240l, cca 40 lopat) trvalo dopravit i s domícháním vody cca 3 min.  Čas samozřejmě závisí na rychlosti dělníka.

                Máte dotaz? Neváhejte Nás kontaktovat!